Когато говорим за партийното пространство, трябва да е ясно, че там има дефицит на морал – и на политически, и на човешки. Именно по това ще се отличава нашето движение от останалите движения и партии – ще говорим открито и ще правим това, което говорим, няма да лъжем нашите избиратели. Това обяви в ефира на Би Ти Ви депутатът Велизар Енчев, отскоро лидер на новоучреденото движение „Българската пролет“.
Агентът на ДС разкри, че движението ще прерасне в партия, която ще участва в местните избори на есен. А целта, която са си поставили, е „да бъде разбито герберското управление в страната“.
Енчев изтъкна, че той не е избягал от Патриотичния фронт, нито е изневерил на НФСБ. Причината да стане независим депутат е фактът, че без да имат нищо общо като принципи и програма с ГЕРБ, 18-те депутати на ПФ са се прегърнали с управляващите, изневерявайки на обещанията, дадени пред техния електорат.
Не аз избягах, а нашите 18 депутати избягаха от нашите избирателите, изневериха на обещанията, които бяха им дали и се прегърнаха с ГЕРБ, една партията, с която има фундаментални различия и нямат никакви допирни точки. Не разбирам, как е възможно как НФСБ - една партия, която защитава бедните, да се съюзи с една партия на едрия капитал, каквато е ГЕРБ. Става дума за изневяра на принципи и на избиратели. Структурите на НФСБ в страната са в разпад, казвам го с болка, аз бях изненадан от това, което се случи, но още 3-4 месеца преди изборите Симеонов даваше сигнали, че това ще се случи. Ако знаех, че ще се стигне до тази коалиция с ГЕРБ и РБ, нямаше никога да вляза в листата на тази партийна формация. Сега Сова Харис дава на нашето движение 5.2 %, ако има парламентарни избори. Бих направил правителство, само с партии, които споделят нашите възгледи. А това са Атака и БСП, макар да дават разнопосочни сигнали и да са крайно непоследователни. Но не можем да имаме нищо общо с ГЕРБ и ДПС, коментира Велизар Енчев.
Той е категоричен, че неолибаралния икономически модел не само у нас, но в света се провалил. Затова споделя идеите на Орбан, който въпреки своята дясна ориентация, се противопостави на неолибералната икономическа политика в интерес на просперитета на държавата.
Ние сме по-близо по идеи до Орбан, а не до СИРИЗА. Ние ще окажем съпротива на дивашкия капитализъм, който се изгражда в неолибералните общества и създава пропаст за народите. А излизането от нея е възможно като се засили ролята на държавата и се води една по-социална политика, убеден е новият партиен лидер.
Още от България
Протест в Княжево: Блокирано е движението по столичния булевард "Цар Борис III"
Исканията са за работещо осветление и постоянен контрол на скоростта по булевард "Цар Борис Трети" в квартала, за осветени пешеходни пътеки, и за разширяване на западната дъга на Околовръстен път между кварталите "Бъкстон" и "Люлин"
Ивайло Мирчев: Пеевски започва бавно да взима мрежите от фирми на ГЕРБ в страната
Еврозоната за нас е приоритет, както и геополитическата ориентация на страната. Затова България трябва да ходи на всички срещи в Европа, където се решава бъдещето, заяви депутатът от ПП-ДБ.
Новаков: Военните ни предприятия са за пример, могат да послужат за българската и за европейската отбрана
"Не сме загубили своята бдителност и не сме решили, че историята е свършила с падането на Берлинската стена.. Само за 2023 г. сме изнесли отбранителна индустрия на стойност над 4,2 млрд. лв."