5 Декември, 2025

​Огнян Минчев: Срутиха Албания, но тя се модернизира, сега ние заехме мястото й

​Огнян Минчев: Срутиха Албания, но тя се модернизира, сега ние заехме мястото й

„Историята не започва с преврата "назначаване на Дилян Пеевски за началник на ДАНС", а с преврата на 11 май 2013 в Костинброд - когато мошеническата клика Мая-Сергей-Волен, получиха уж братска помощ от Сокола, Пеевски и Бареков... Братска помощ, която след това им излезе от ... носа...” Този коментар написа на стената си във Фуйслбук политологът Огнян Минчев поп повод предупреждението на Евегений Дайнов, че се задава нов преврат, който управляващите ни готвят.

Според Минчев, когато създадеш успешен прецедент на вземане на власт с преврат - с поредица от преврати, на всички играчи на сцената им се услажда.

„Почват да се правят на луди за зелник, викат МВФ да им даде 5-6 милиарда, сякаш, че на МВФ работата им е да носят камиони с пари в Банкя... А и нали затова влязохме в ЕС - за да не викаме МВФ, забравихте ли? Трето - демокрацията е процес на частично наследяване и частично отхвърляне на управленския модел на предшествениците ти на власт. Но това, което задължително се съхранява е "средния терен" в политиката - сферата на дългосрочния национален интерес. Това е в сериозните демокрации. При примитивите, имитиращи демокрация, смяната на властта изисква събаряне на цялата държава до основи - както се случи в Албания през 1997 г. Само, че Албания се разви и се модернизира оттогава, а ние заехме мястото й. Помните ли как започна това Народно събрание? С какви псувни, клетви, скубане на косите на опозиционерки, крясъци на фюрерчето, говорене за опозицията като за шайка престъпници? А така - сега Бойко ви го връща, господа - и ще ви го връща, в ущърб на всички нас. Защото сте алчни и безумни идиоти - и идиотизъм в отговор предизвиквате. Какво да ви правя?”, гневи се политологът.

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Сключени са договори за осигуряване на пожарни автомобили, безпилотни летателни средства, мобилни системи с голямо налягане и специализирано облекло

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

По неговите думи ако се работи сериозно по приемането на проектобюджета, той може да бъде факт още преди празниците, но исканият вот ще забави този процес

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Финансовият министър посочи какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г., след като бе постигнато съгласие между управляващи, синдикати и бизнес