5 Декември, 2025

​Огнян Минчев: Свободата на Украйна е предпоставка за оцеляването на България

​Огнян Минчев: Свободата на Украйна е предпоставка за оцеляването на България

В Москва отново се е състояла многохилядна демонстрация в защита суверенитета на Украйна. В България много хора пишат във Фейсбук, появяват се много статии и анализи - повечето препечатани от чужди източници - за Украйна, но организиран граждански протест няма. Върху тази пасивност на българите акцентира в свой пост във Фейсбук политологът Огнян Минчев. Той е категоричен, че червено-кафявата пета колона на Кремъл в София се стресна от срутването на режима в Киев, но през последните дни отново "навири гребена" -оживи се от наглата руска агресия в Крим.

На българите, които считат България - а не Русия - за своя родина и майка трябва да е ясно, че свободата на Украйна е ОСНОВНАТА предпоставка за оцеляването на България извън руски имперски контрол. Ние трябва да защитим Украйна. Българските политици, които не са на кремълска ясла трябва да бъдат много по-активни в европейските институции за защита на Украйна от агресията на Кремъл. Българското гражданство трябва да проведе поредица демонстрации пред посолството на РФ за да изрази възмущението си от агресията срещу Украйна. Днес Украйна има нужда от всеки глас в нейна защита. Утре подобна нужда можем да имаме ние, предупреждава политологът.

Сподели:

Коментари (0)

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

По неговите думи ако се работи сериозно по приемането на проектобюджета, той може да бъде факт още преди празниците, но исканият вот забавя процесът на неговото приемане

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Финансовият министър посочи какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

От първия ден на встъпването си в длъжност министърът на културата е извършил цялостен анализ на състоянието на системата и е действал за прекратяване на установените неправомерни практики във финансирането и отчитането, съобщават от Министерството на културата