30 Април, 2026

​Оправдаха съпругата на олигарха Банев, оказа се невинна

​Оправдаха съпругата на олигарха Банев, оказа се невинна

Това съобщиха от пресцентъра на Съдебната палата в Добрич.

Така добричките магистрати потвърдиха решение на Районен съд в Каварна, който първи оправда Банева – управител на “Русалка – Тур” ООД, срещу която управителите на "Аспа"ООД - Варна, Катя Димитрова и Йоана Динчева бяха предявили обвинения за унищожаване на въздушен електропровод на фирма "Аспа".

Магистратите са отхвърлили и гражданският иск на Димитрова и Динчева срещу подсъдимата Евгения Банева в размер на 4006 лева за обезщетение за претърпени имуществени вреди.

В обвинителния акт срещу Банева е записано, че тя в качеството си на управител „Русалка –Тур” ООД е възложила на фирма „Полимери” АД да премахне съоръжения за временно захранване на ниско напрежение, находящи се в местността в.с „Русалка”, с. Свети Никола, общ. Каварна, противозаконно и е унищожила чужда недвижима вещ - въздушен електропровод, състоящ се от 7 броя метални стълбове, трайно закрепени към земята и 140 л.м. четири жилен алуминиев кабел 3х95 + 54.6 + 16 кв. мм., собственост на фирма „Аспа” ООД гр. с управители Катя Георгиева Димитрова и Йоана Альошева Динчева. Щети били на стойност 4006 лева.

Съдът обаче оневини Евгения Банева с мотив, че не са установени извършителите на действието и липсват доказателства, че тя е подписала договора за изпълнение. 

Сподели:

Коментари (0)

52-рото Народно събрание стартира днес под напрежение и с ясно мнозинство

52-рото Народно събрание стартира днес под напрежение и с ясно мнозинство

Със силно изразено мнозинство и разнороден състав, новият парламент започва работа между очаквания за промяна и риск от сблъсъци между депутатите от петте парламентарно представени партии

Изпращаме април с жълт и оранжев код за значителни валежи в цялата страна

Изпращаме април с жълт и оранжев код за значителни валежи в цялата страна

Термометрите тръгват надолу и максималните температури ще са между 9° и 13°

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия