13 Август, 2026

​Още двама БСП-ари минаха в отбора на Георги Първанов

​Още двама БСП-ари минаха в отбора на Георги Първанов

Не става дума за редови членове, а за представители на регионалното и централно ръководство на социалистите - Нина Найденова и Стоян Четинов.

Двамата социалисти обявиха, че предприемат стъпката поради желанието си да са част от по-добра политика, да решават важни и значими проблеми за региона като безработицата и демографската криза.

Найденова е зам.- председател на младежката организация на БСП и член на Висшия съвет на партията. Тя е дъщеря на бивш карловски кмет, Найден Найденов, който също бе избран с листата на социалистите, а в момента е шеф на областното пътно управление в Пловдив.

Опитите да се свържем с Найденов, за да разберем неговото мнение за решението на дъщеря му да напусне БСП, останаха без резултат. Но не е тайна, че той имаше сериозни търкания с общинското ръководство на социалистите в родния си град.

Лидерът на АБВ Георги Първанов обяви, че лидер на структурата на коалицията в Пловдив ще е Георги Паскалев, бивш ректор на медицинския университет в града на тепетата.

На въпрос как ще разделят с Георги Гергов левия електорат в региона, президентът отговори, че хората не са продукти, за да ги делят, а всеки ще гласува съобразно своите разбирания. Първанов обаче уточни, че левите избиратели в Пловдив не са доволни от политиката на социалистите в последните години. 

Сподели:
Радев омайва синдикатите: Ангажирани сме с устойчивото развитие на българската енергетика

Радев омайва синдикатите: Ангажирани сме с устойчивото развитие на българската енергетика

В срещата участваха вицепремиерът и министър на финансите Гълъб Донев, вицепремиерът Атанас Пеканов и министърът на енергетиката Ива Петрова.  

Откриване на течове с термокамера - как се намира скрит теч без къртене

Откриване на течове с термокамера - как се намира скрит теч без къртене

Мокро петно на стената, подута боя, ронеща се мазилка или необяснимо по-висока сметка за вода често са първите признаци, че някъде в жилището има теч. Проблемът е, че мястото, на което влагата става видима, невинаги е мястото, откъдето започва аварията.

Национален протест „Искаме Евровизия 2027 в София“ се събира утре пред БНТ

Национален протест „Искаме Евровизия 2027 в София“ се събира утре пред БНТ

"Нека БНТ публикува критериите, тяхната тежест и оценките на двата финални града"

Коментари (0)