26 Март, 2026

​Осман Октай: Ако жителите на Хитрино не пазят обезщетенията си, обръчите на Доган ще ги прилапат

​Осман Октай: Ако жителите на Хитрино не пазят обезщетенията си, обръчите на Доган ще ги прилапат

„Кметът на Хитрино Нуридин Исмаил е и областен председател на ДПС в Шумен. В общината докато беше кмет имаше скандали с корупционни практики през годините, които бяха показани в медиите. Това, което премиерът в оставка Бойко Борисов предложи, за създаването на обществен съвет, излъчен от пострадалите граждани, е правилно. Те трябва да контролират изразходването на средствата в селото, които се отпускат от правителството и от различните граждански структури, било то чрез есемеси или чрез дарения”. За превантивните мерки в Хитрино предупреди бившият зам.-председател на ДПС Осман Октай пред Faktor.bg.

„С тези средства, събрани и от кабинета, както и от Червения кръст и Червения полумесец, не трябва да се допускат злоупотреби от страна на обръчите от фирми на Ахмед Доган в района. По времето на комунизма след земетресението във Вранча, когато в Североизточна България имаше много пострадали жилищни сгради, хора от комисиите за обезщетяване влязоха в затвора. Същото се случи около драмата в Стражица и около много други трагедии, при които се събират средства. Това може да стане и сега, ако не се осъществи необходимият контрол. Както при всички общини на ДПС, така и тук управляват обръчите на Доган. Неслучайно и гражданите предупредиха кризисния щаб да е малко по-резервиран към администрацията на общината”, категоричен е Октай.  

Сподели:

Коментари (0)

Коалицията на Радев декларира събрани 147 хил. евро пред Сметната палата - имената на дарителите

Коалицията на Радев декларира събрани 147 хил. евро пред Сметната палата - имената на дарителите

Сумата е събрана от общо 108 физически лица - даренията са между 20 евро и 20 хиляди евро 

Митов: Операцията, при която откриха 1.2 млн. фалшиви евро, започна при кабинета „Желязков”

Митов: Операцията, при която откриха 1.2 млн. фалшиви евро, започна при кабинета „Желязков”

Правят се спекулации, които обиждат службите за сигурност и специално ГДБОП

Андрей Гюров и Надежда Нейнски поканиха Христо Грозев да помага в борбата с хибридните заплахи

Андрей Гюров и Надежда Нейнски поканиха Христо Грозев да помага в борбата с хибридните заплахи

Той разказа за наскоро направени разкрития за руски шпиони, действали на територията на Европейския съюз, както и за новите разкрития на Организацията за забрана на химическите оръжия, че оръжейният търговец Емилиян Гебрев е бил отровен с бойно-отровно вещество от групата на „Новичок“