20 Май, 2026

​Осман Октай: Съсипването на БСП е отмъщението на Доган

​Осман Октай: Съсипването на БСП е отмъщението на Доган

Предупреждавал съм, че единственият, който може да свали БСП от власт и да я унищожи е Доган. Доган е в центъра на драмите на това правителство и на изпитанията, които преживя обществото за една година. Доган предупреди преди година: „Обслужвах ви добре 25 години, а вие ме унижихте пред националната конференция с опит за убийство, сега аз ще ви отмъстя”. Съсипването на БСП е отмъщението на Доган. Това обяви по Нова ТВ бившият заместник на Сокола Осман Октай. Той припомни, че още преди година е направил своята прогноза във Faktor.bg и днес тя е факт (виж ТУК  анализа). Октай разказа, че когато били близки Доган често казвал: „Аз създадох ДПС, аз ще го унищожа. Аз запазих етническия мир, аз мога да го взривя”.

Според Откай в момента се подменят ключови фигури в задкулисието, които вече са осветени и не са изгодни за кукловодите. Такива лица според него са Пеевски, Цветан Василев, Бареков и др.

Това изнервя играчите в това пространство. Пеевски остана в полето на ДПС, а Цветан Василев си направи проекта Бареков. Те обаче обявиха война на всички политически формации и сега са в патова ситуация. В това задкулисие никой нищо не дели, те само ще се радват при това преразпределение и прехвърляне на активи по различни места да остане нещо за тях и най-вече те да останат живи, казва Октай.

След предсрочните избори той е убеден 95%, че ГЕРБ и реформаторите ще управляват. Ако реформаторите не влезнат ще се стигне до германския вариант и коалиция БСП и ГЕРБ, но това е малко вероятно. ДПС знаят, че няма как Борисов да попадне в капана им, коментира още анализаторът.

Сподели:

Коментари (0)

Димитър Ганев: Управляващите рискуват да обединят опозицията срещу себе си с налагането на ограничения

Димитър Ганев: Управляващите рискуват да обединят опозицията срещу себе си с налагането на ограничения

С идеите си за рестриктивни промени в правилника на НС управлаващите рискуват да дават повод на разпокъсаната опозиция да действа заедно, смята политологът Димитър Ганев.

Времето днес: Бури, градушки и силен вятър в голяма част от България

Времето днес: Бури, градушки и силен вятър в голяма част от България

20 май ще донесе нестабилна атмосфера с валежи, гръмотевици и силен северозападен вятър. По Черноморието и в планините се очакват краткотрайни, но интензивни превалявания.

ДПС отбеляза 37 години от майските събития при т. нар. “Възродителен процес“ в Джебел

ДПС отбеляза 37 години от майските събития при т. нар. “Възродителен процес“ в Джебел

Тогава градът става център на протестите срещу насилствената смяна на имената