Христо Христов, кмет на район "Младост" във Варна, остава в ареста, след като беше задържан при акция на ДАНС вчера сутринта, съобщи „Дарик“.
Мярката му е удължена от 24 на 72 часа, каза адвокатът на Христов Бранимир Балачев, който снощи прогнозира, че клиентът му ще бъде освободен днес.
Разработката срещу районния кмет се ръководи от София, а акцията е по сигнал, свързан с работата му.
До момента от ДАНС не са представили точна информация какви са мотивите за ареста.
Вчера бяха обискирани кметството и домът на Христо Христов, но по думите на Балачев не е открито нищо притеснително.
Още от България
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки
"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване