Положението в Европа зависи от стабилността на положението в Русия, заяви бившият български президент и лидер на партия АБВ Георги Първанов пред ТАСС.
"Провеждането на годишна пресконференция от президента на Русия е много добра традиция", отбеляза Първанов. "Владимир Путин даде откровени и убедителни отговори на много въпроси, свързани преди всичко с развитието на Русия и нейните отношения с международните партньори. Надявам се, че тези прогнози ще се сбъднат и поетите ангажименти ще бъдат реализирани.", коментира бившият президест.
Той изтъкна, че България и ЕС са заинтересовани от стабилността на Руската федерация, включително и в икономическата сфера.
“Смятам, че стабилността на Европа и на целия свят зависят от стабилността на всяка държава, особено на такива държави като Русия, която спада към великите сили. В изявленията на Путин ясно се виждаше увереност и умерен оптимизъм, които в този момент са нужни на обществото", заяви Първанов, цитиран от ТАСС.
Лидерът на АБВ и бивш президент обаче забрави за неглижираното отношение на Владимир Путин към България и заканите му пред 1259 журналисти, че газовата тръба никога няма да мине през България, а ще тръгне през Гърция и Македония.


Коментари (0)