28 Декември, 2025

​Плевнелиев скрил за данъчна ревизия на НАП?

​Плевнелиев скрил за данъчна ревизия на НАП?

Истината обаче била, че му се прави ревизия – на него, семейството му и на свързани с него трети лица, по разследването, разпоредено от прокуратурата, твърди в свой материал в. „Телеграф”, близък до управляващите.

Факт е, че един от най-ревностните противници на президента - менте политикът Николай Бареков, още преди месеци подаде  сигнал в прокуратурата за имот на Плевнелиев в Гърция, за който държавният глава платил 700 000 евро в брой, а после го забърка и с офшорки в Кипър. Нападките на бившия журналист държавният глава опроверга с неоспорими доказателства, че по никакъв начин не е нарушил закона, а твърденията на Бареков са инсинуация.

Източници на изданието настояват, че в закона няма такова нещо като "ревизия по желание". Освен това ревизията  ще продължи около 3 месеца. В нейните рамки се прави съпоставка дали доходите на Плевнелиев и семейството му отговарят на имуществото му, посочват източници на изданието.

Според тях обаче резултатите от нея не могат да се огласят, ако държавният глава не даде съгласие.

Сподели:

Коментари (0)

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той