27 Май, 2026

​Подпалиха автобус на ДПС – това е езикът на омразата, казват от партията

​Подпалиха автобус на ДПС – това е езикът на омразата, казват от партията

Тази нощ е бил подпален автобус на ДПС, намиращ се пред централата на партията в София. Това е потвърдил пред БГНЕС депутатът Мустафа Карадайъ.

Вярвам, че органите на реда и службите ще си свършат работата, казва политикът.

Това е вече третият случай за тази година. Първият беше разбиване на стъклата на автомобила на нашия лидер Лютви Местан и претършуването на автомобила. Ние не сме счели за нужно да го коментираме и сме очаквали органите на да да си свършат работата. Другият случай е опит за палеж на сградата, в която се намираме - централата на ДПС, символът на ДПС, символът на над един милион български граждани, заяви Карадайъ.

Неуспелият опит с молотовки да подпалят централата на ДПС вече в момента е успешен опит, коментира той. Всичко това се случва, според нас, заради онази среда и ситуация, която се създава в държавата от безотговорни наши опоненти, чрез езика на омразата, чрез явната ксенофобия, чиито проявления виждаме в Народното събрание, но не само - днес ги виждаме и във властта. Нещо повече не са само онези, в чиито програми и платформи езикът на омразата съществува. Техните коалиционни партньори подражават на техния език. Виждаме резонанси и в езика на основните управляващи, подчерта депутатът от ДПС. ДПС смята, че това не е пътят за правене на политика. ДПС вече над 25 г. с всичките си действия показва, кой е нормалният път за развитие на нашата родина, казва депутатът.

Критична е позицията и на лидера на БСП Михаил Миков. На страницата си във Фейсбук той заяви, че "очевидно някои хора не изпитват страх от закона, а такива сигнали не дават сериозни основания да вярваме, че държавата печели борбата с престъпността". 

Сподели:
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия 

Коментари (0)