13 Юли, 2026

​Политолог: Никоя партия не е готова за упражнението “нови избори”

​Политолог: Никоя партия не е готова за упражнението “нови избори”

Преговорите за кабинет ще станат по-детайлни следващата седмица, когато се очаква президентът да свика новото Народно събрание. Това коментира в ефира на Денят On Air политологът Димитър Димитров.

По думите му „трите дами от преговорния екип на ГЕРБ имат консенсусно излъчване”, което според него ще и ма положително успокояващо влияние върху обществото . Той посочи, че в последно време сме свикнали на прекалено много свръхпротивопоставяне, което изглежда е станало нормално за политиката.

Димитров посочи, че голямата изненада на изборите е, че в парламента влизат не шест, каквито бяха предварителните прогнози, а осем партии. От друга страна, той посочи, че гласовете на АБВ и „Атака” са не повече от по две бюлетини във всяка изборна урна. По думите му наказателният вот е към двете големи партии- ГЕРБ и БСП. Всички останали са спечелили малко или повече. В този смисъл политологът подчерта, че „психологическата нагласа е такава, че никой не би направил упражнението да иска предсрочни избори”.

Политологът подчерта, че е нормално в нощта на изборите да има емоционални изказвания. Той подчерта, че по- сериозните различия между ГЕРБ и Реформаторския блок са само в областта на съдебната система.

Сподели:
Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

"Празният стол не защитава България, той я обезсилва и обезличава"

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година

Георги Касчиев:  Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа

Георги Касчиев: Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа

„Твърдят, че няма атомна централа на загуба, но нашата е на загуба. На входа стоят едни олигарси", категоричен е той

Коментари (0)