22 Декември, 2025

​Президентът спешно свиква Консултативния съвет по сигурност

​Президентът спешно свиква Консултативния съвет по сигурност

Президентът Росен Плевнелиев свиква Консултативния съвет по национална сигурност, на който политици и шефове на специалните служби ще обсъдят присъединяването на Крим към Руската федерация.

На срещата ще присъстват председатели на парламентарните групи, които миналата седмица не успяха да се обединят около единна позиция.

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов предупреди, че на срещата ще постави и въпроса за Централната избирателна комисия. Миналата седмица ГЕРБ бяха лишени от зам.-председател в комисията, но пък имат един представител в повече, за сметка на ДПС.

Призив за общо становище при президента по кризата в Украйна направи председателят на ДПС - Лютви Местан, а шефът на парламента - Михаил Миков, смята, че Народното събрание „не може да бъде тикано в тази посока”.

Държавният глава Росен Плевнелиев, както и външният министър Кристиан Вигенинподдържат позицията на Европейския съюз и САЩ, които признават новата власт в Киев и осъждат анексирането на Крим към Руската федерация.

И докато протича съвета по национална сигурност при президента, в същия час е планиранпротест на „Атака”. Националистите на Волен Сидеров настояват за признаване на референдума, спиране на намесата и санкции от САЩ, НАТО и ЕС.

Сподели:

Коментари (0)

БНБ отваря касите си съботата на 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си съботата на 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч

За Коледа и Нова година осигуриха 6000 повече места за пътници във влаковете

За Коледа и Нова година осигуриха 6000 повече места за пътници във влаковете

БДЖ съветва пътуващите да закупят билетите си онлайн и възможно най-рано преди пътуването, тъй като в последния момент е трудно композициите да бъдат увеличени

Борисов с призив членове на ГЕРБ във Варна да не гласуват срещу мандата на Благомир Коцев

Борисов с призив членове на ГЕРБ във Варна да не гласуват срещу мандата на Благомир Коцев

"С това дадохме и даваме ясен знак, че ГЕРБ никога не се цели в служебни победи.. които имат за цел да променят мажоритарния избор на хората", казват от партията