2 Май, 2026

​проф. Близнашки: Не съм ничия номинация за президент, този въпрос на стои на дневен ред

​проф. Близнашки: Не съм ничия номинация за президент, този въпрос на стои на дневен ред

Проф. Георги Близнашки за пореден път опроверга информацията  че е бил номиниран за президент от ДПС. Това той определи като спекулации, които целят единствено да бъде компрометиран пред обществото.

Не съм правил изявление, че съм номиниран за президент от ДПС . Този въпрос не стои на дневен ред, не съм го обсъждал с никого и никога не съм имал подобни амбиции или планове, - заяви в ефира на ТВ 7 професорът по конституционно право и добави: 

За много хора би било чест да стане министър или конституционен съдия. Но мечтата на семейството ми беше академичната кариера – на смъртния си одър майка ми каза, че най-много иска първо да ме види професор в университета, а не министър. Сега аз навлизам в златното десетилетие, когато трябва да събереш плодовете от една много сериозна работа. Затова нямам желание да бъда конституционен съдия, защото ако отида там трябва да млъкна. Освен това съм конституционалист, който иска да говори високо и ясно за проблемите. Чакам с нетърпение да довършим дебата за съдебната реформа, за да довърша учебника по конституционно право. Смятам, че тази малка книжка, е моето голямо постижение. Но ние сме свикнали всичко да изкорестяваме, че чакам някакви облаги и привилегии, което абсолютно не отговаря на истината, подчерта проф. Близнашки 

Сподели:

Коментари (0)

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви

"Гениален" Витанов:  Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"Гениален" Витанов: Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"По законов път ще сме безпощадни към олигархичния модел на Борисов и Пеевски", обяви тойзаяви той