7 Декември, 2025

​Р. Кънев: Ние от ДСБ път назад към РБ нямаме

​Р. Кънев: Ние от ДСБ път назад към РБ нямаме

"Дясното не постигна консолидация за президентските избори. Аз личнто предупреждавах Борисови  Цветанов ще доведе до президент излъчен от лявото политическо пространство", заяви пред БНТ лидерът на ДСБ Радан Кънев.

По думите му, има документ-отчет на Михаил Миков, в който пише, че през лятото на 2014 е получил предложение от ГЕРБ за коалиция, която е отказал.

За него е най-важното да се направи така, че ГЕРБ и БСП да нямат достатъчно депутати за съставяне на правителство и обвини управляващите, че са били в тайна коалиция с ДПС.

"Ние от ДСБ път назад към РБ нямаме, това е категоричната ни позиция. Ние сме отворени за обединение в дясно, но само при условие, че няма да ставаме патерица на ГЕРБ", заяви той.

Кънев изради недоволство от това, че се наложило да си отложи пътуване, заради непочистените от сняг магистрали.

По думите му, той е предупреждавал за това, че АМ "Хемус" няма да функционира нормално.

"Ясно е, че с Христо Иванов имаме общо политическа борба и е логично да сме заедно в предизборната ситуация", каза Кънев и отхвърли твърдението, че партията на Иванов е "лява".

По думите му, стара "болка" на дясното е произходът на отделни личности и цитира Иван Костов, който заявил, че никога няма да бъдат изгонени личности заради дядовците и бащите му.

Той прогнозира, че ЕС и НАТО ще бъдат радикално променени след като Доналд Тръмп встъпи в длъжност и на България ще и трябва силно лидерство.

Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”