19 Юни, 2026

​Радан Кънев: Освен ГЕРБ няма друга партия, с която можем да се коалираме

​Радан Кънев: Освен ГЕРБ няма друга партия, с която можем да се коалираме

При тази политическа конфигурация освен ГЕРБ не виждаме друга формация, с която можем да се коалираме и да работим. БСП не я коментираме изобщо, а с ДПС и „България без цензура” това също е невъзможно, защото и двете формации са част от проблемите в обществото. Това обяви по Нова ТВ лидерът на ДСБ Радан Кънев. 

Според него единствената възможност, ако сега има избори да се състави реформаторско мнозинство е Реформаторския блок да привлече по-голяма подкрепа, или пхартията на Зелените да влезнат в парламента. Кънев подчерта, че евентуалната им подкрепа за ГЕРБ няма да бъде безусловна, а ще настояват изпълнение - стъпка по стъпка да се изпълнят мерките им за реформи – в съдебната система, в администрацията, в медиите.

Радан Кънев призна, че като политик е допускал грешки и е обиждал политическия противник, дори и хора от ЕНП.

Обиждал съм и Бойко Борисов и други лидери от ГЕРБ, но сега го оценявам като груба грешка. Такова е и изказването на Светослав Малинов, че Кунева е Червена кукувица. Сега обаче няма конфронтация сред реформаторите. Демократично е гражданите да посочат кой да бъде първи и чрез преференциалния вот това се случи. В ДСБ е нямало целенасочено гласуване срещу Кунева, а сега целта е да се запази единството на реформаторите, подчерта още Кънев.

Сподели:
Иван Демерджиев: Пеевски ми връчи медал със сигнала до прокуратурата

Иван Демерджиев: Пеевски ми връчи медал със сигнала до прокуратурата

"Твърденията за склоняване на свидетели и фабрикуване на сигнали не са просто върхът на политическото лицемерие, а са чиста форма на психологическа пародия",

Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви

Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви

Издадена заповед за освобождаване на директора на местната служба по геодезия и кадастър

Ресорната комисия гласува НС да решава за охраната от НСО, службата възрази - липсва нужната компетентност

Ресорната комисия гласува НС да решава за охраната от НСО, службата възрази - липсва нужната компетентност

Заместник-началникът на НСО полк. Бойко Василев посочи, че Народното събрание не разполага с експертен капацитет за самостоятелно формиране на преценка и степен на риск

Коментари (0)