Реформаторите реагираха срещу предупрежденията на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов от тази сутрин, че ако не спечели пълно мнозинство от 121 депутати ще върне мандата за съставяне на правителството и няма да прави коалиция с РБ. Според Радан това е слаб предизборен ход, а Борисов трябва да осъзнае, че избирателят е този, който ще посочи каква да бъде следващата коалиция, смята лидерът на ДСБ. Кънев обаче не обели и дума за интригите, обвиненията и опитите на реформаторите да определят поведението на ГЕРБ и да поставят условия за бъдеще управление.
Кънев не изключва все пак възможност Реформаторският блок да води преговори за коалиция с ГЕРБ, ако станат част от следващия парламент.
На пресконференцията реформаторите коментираха и назначенията от кабинета на Близнашки и внушенията, че средният ешелон се реди от ГЕРБ.
Заради това е тревога. Трябва да се изкорени партийната намеса, защото дори и едно симпатично изглеждащо правителство със симпатични министри създава впечатлението, че властта ще продължава да се упражнява по стария начин. Когато правилата са лоши и добрите хора не могат да свършат работа, коментира Кънев. Той не приема обвиненията, , че не ГЕРБ, а РБ е този, който прави назначения в кабинета „Близнашки“, отправени от Борисов.
На пресконференцията стана ясно, че Реформаторите водят преговори за коалиране със Зелените, както и с „Протестна мрежа“, а в листите ще има и граждански кандидатури.
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.