7 Декември, 2025

​Росица Янакиева: ГЕРБ не може да очаква вече комфорт в управлението

​Росица Янакиева: ГЕРБ не може да очаква вече комфорт в управлението

Ние предлагаме партньорство, убедено заяви в предаването "Още от деня" на БНТ кметът на Перник и кандидат-депутат от АБВ Росица Янакиева. "Нямаме проблем, готови сме да партнираме и да подкрепяме, ако програмата е приемлива и близка до нашите идеи", каза още тя. Янакиева се върна към една мъдрост: "Човек никога не трябва да казва "никога", с което потвърди, че са отворени за коалиция и за формулата ГЕРБ-РБ-ПФ-ББЦ, която показа на "зелената дъска" водещият.

"Към тази формула могат да се прибавят още гласове", заяви Янакиева. На въпрос кого има предвид, тя поясни: "БСП би могла да участва в една такава формула, защото говорим за най-важните неща, които касаят хората на България." Тя обаче се съгласи с водещия, че ако това се случи, парламентът ще остане без опизиция.

Росица Янакиева изрази мнение още, че на ГЕРБ се падна огромната отговорност да състави правителство и че комфортът, който имаха по време на предишното си управление, няма да се повтори и ще трябва да се съобразяват с много фактори. "Но трябва да решаваме много важни въпроси и не могат да се правят експерименти."

Тя призна, че още не е решила дали ще остане кмет, или ще влезе като депутат в парламента.

„Ако Реформаторският блок се разпадне, това няма да е добро послание и лидерите им трябва да си направят изводи за действията си”, обясни Янакиева.

Тя е на мнение, че политиците трябва много ясно да формулират тезите си и да избистрят приоритетите, защото идва зима и трябва да се мисли за хората.

Помолена да коментира ситуацията в лявото пространство, тя лаконично отговори, че не е добра. "Дано се вземат верни решения след анализа, който столетницата има намерение да направи. И грам удовлетворение не бих изпитала, ако нещата се усложняват там. На хората в България е нужна реализация на леви политики, защото хората са изключително бедни", заключи тя.

Кметът на Перник призна още, че не е говорила с никого от БСП след изборите, въпреки че има много приятели в средите на социалистите, но това не я притеснява.

Сподели:

Коментари (0)

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Трети ден танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол.

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

На границата с Турция трафикът е интензивен на ГКПП "Капитан Андреево" и на ГКПП Лесово - на изход, за товарни автомобили.