Русофили организират в събота, 10 октомври митинг пред Руското посолство в София в подкрепа на военните действия на Русия в Сирия. Акцията е насрочена за 16 часа, а организатор е неизвестното Национално движение „България за мир“.
„Каним всички честни, достойни хора, незасегнати от дългогодишната античовешка пропаганда на САЩ и техните сателити.
…всички, които успяхте да опазите съзнанието си нормално… да излезем и да подкрепим свещената война на Велика Русия срещу световния сатанизъм
Русия, НЕ СИ САМА!!!
и Българският и Сирийският народ са с теб!
Русия - страж на мира на планетата!
Истината е с вас, победата е за ВСИЧКИ НАС !
ВСИЧКИ ЗАЕДНО СРЕЩУ СВЕТОВНИЯ ЦИОН-ФАШИЗЪМ !
С НАМИ БОГ !“. Това се казва в разпространеното от организаторите възвание във Фейсбук. Според един от инициаторите Рангел Бараков, цитиран от КРОС, целта на събитието е да покажем пълната си подкрепа към управлението на Русия, защото българите много повече обичат Русия от това, което се представя в действителност в медийното пространство. „Бяха направени многобройни анкети, от които крайният резултат беше 90%-ва подкрепа в полза на руската политика“, твърди Бараков.
Целите на митинга са коренно различни от официалната българска политика за конфликта в Сирия и отношението към партньорите от НАТО и ЕС.
Още от България
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
й
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя
Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана
"Тревожно намерение, което ще следим с внимание дали ще бъде потвърдено и в самите предстоящи разговори с партньорите в Брюксел утре"