6 Март, 2026

​РЗС: Ще атакуваме феодалите за свобода на регионите

​РЗС: Ще атакуваме феодалите за свобода на регионите

На 5 юли 2015 г. (неделя) се проведе разширено заседание на Управителния съвет на политическа партия „Ред, законност и справедливост”, на което взеха участие кметове и общински съветници, избрани с листата на РЗС през 2011 г.

РЗС има готовност да участва самостоятелно и коалиционно на местните избори в над 100 общини, като си поставя за цел поне в десет общини в страната да има самостоятелно избрани свои общински кметове и да увеличи влиянието си в местната власт с по-голям брой съветници. До момента партията има готовност с кандидатите си за кметове и листи за общински съветници в голяма част от общините, където ще участва.

Приоритет на РЗС е със своите новоизбрани кметове и съветници да осъществи нов тип икономическа политика за възраждане на регионите и нов тип финансова децентрализация, увеличаваща възможностите за самостоятелна инвестиционна политика на общините.

РЗС се обявява срещу политическото лицемерие на Реформаторите, които на национално ниво имитират съдебна реформа, а на местно са разпънали чадър над феодалите. Имаме твърдо намерение да извадим на показ феодалните реформаторски схеми на местно ниво, чрез които искат да изнудват правителството. РЗС ще работи за отстраняването на кметовете феодали и ще предложи нова антикорупционна програма за местното самоуправление.

Сподели:

Коментари (0)

ДСБ предлага България да се включи в инициативата на Макрон за ядрен чадър

ДСБ предлага България да се включи в инициативата на Макрон за ядрен чадър

До момента желание за участие са заявили 7 европейски държави, от партията настояват президентът да свика незабавно НСНС, за да се изработи национално отговорна позиция по темата

Гюров от НС: България не участва в конфликта на САЩ и Израел с Иран

Гюров от НС: България не участва в конфликта на САЩ и Израел с Иран

"Като служебно правителство сме готови да изпълняваме всички свои задължения към нашите съюзници по темата за засилено предно присъствие."

Борисов: Какво мерят социолозите за партия, в която няма хора, без да знаят какво им се предлага?

Борисов: Какво мерят социолозите за партия, в която няма хора, без да знаят какво им се предлага?

Йотова да свика КСНС и там да се търси консенсус, аз вече демонстрирах национална позиция по конфликта в Близкия изток