9 Април, 2026

​С кризисен пиар спасяват европейското реноме на Станишев

​С кризисен пиар спасяват европейското реноме на Станишев

Половинката на Сергей Станишев Моника се хвърли с кризисен пиар да спасява репутацията в ПЕС на съпруга си. Контролирани от нея медии веднага опровергаха публикуваната вчера в Euractiv информация, че европейските социалисти си търсят нов лидер и смятат да отстранят Станишев на предстоящия догодина конгрес.

В опровержението на Станишеви се посочва, че журналистът Георги Готев манипулативно и изопачено е предал думите на Филип Кордери и се припомня, че Станишев е единственият номиниран вече за лидер на ПЕС, но от БСП. Тази номинация обаче реално няма никаква стойност, защото тепърва предстои сериозните представители в семейството на европейските социалисти да посочат кандидатите си за важния пост. Освен това Станишев получи подкрепата на БСП още докато властваше на „Позитано” и можеше да манипулира партията си. Недоволството от Станишев в ПЕС е факт от доста време. Той успя да ги забърка в редица скандали, включително и корупционни, а провалът му в България като кукловод на правителството на Орешарски също не може да бъде подминато.

Въпреки кризисния пиар по родните медии информацията, че търсят заместник на Станишев в ПЕС не само, че не бе опровергана от Euractiv, а напротив и до днес продължава да стои на челните позиции в изданието.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Андрей Гюров изтъкна мигновеното отражение на примирието върху международните цени на петрола – спад до 94-95 долара за барел.

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници