Да отпадне принципа на финансова обвързаност за ползването на СРС-та от 1 януари 2015 г. предлагат управляващите при промяна на Закона за специалните разузнавателни средства.
Принципът беше въведен от предишния парламент по настояване на бившия зам.-председател на Народното събрание Христо Бисеров, припомня dnevnik.
Предвиждаше се условията и редът за прилагане на принципа на финансова обвързаност, както и финансовите взаимоотношения между заявителите и органите, които осигуряват и прилагат специалните разузнавателни средства, да се определят с акт на Министерския съвет и прилагането да започне от 1 януари 2014 г. След това влизането в сила на този принцип беше отложено за 1 януари 2015 г.
Анализът на практиката при използването на СРС в държавите-членки на Европейския съюз показва, че няма такава финансова обвързаност между заявителите на СРС и структурите, осъществяващи мероприятия по СРС, посочват в мотивите си вносителите - Димитър Лазаров (ГЕРБ), Цветан Цветанов (ГЕРБ), Методи Андреев (ГЕРБ), Атанас Атанасов (РБ), Валентин Касабов (ПФ) и Михо Михов (АБВ).
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"