24 Декември, 2025

​СЕМ се самосезира, заседава заради скъсания портрет на Плевнелиев в шоуто на Слави

​СЕМ се самосезира, заседава заради скъсания портрет на Плевнелиев в шоуто на Слави

Съветът за електронни медии се е самосезирал за скандалния скеч, разигран снощи на живо в „Шоуто на Слави“.

Членовете на СЕМ в момента заседават заради хулиганското поведение на сценариста Филип Станев. Той скъса в ефир черно-бяла снимка на държавния глава Росен Плевнелиев. Това научи Faktor.bg от свои източници. Причина за позорната демонстрация и опит за провокация стана решението на президента да прати 3 от въпросите в референдума на Слави на Конституционния съд. Трифонов не реагира на действията на своя служител, явно гаврата с президентската институция е била предварително съгласуваната като акция.

По-рано сутринта новият шеф на СЕМ Мария Стоянова обясни пред Faktor.bg, че тепърва ще изгледат цялото предаване, ще анализират скандала и след това ще изразят позиция. Според нея ръководството на телевизията, която е излъчила скандалните кадри, носи отговорност за съдържанието на шоуто. До момента от bТВ също мълчат за просташкия инцидент.

От „Дондуков“ 2 са решили да не коментират случая, няма да излизат и със специална позиция. Неофициалното им становище е, че държавните институции – прокуратурата и медийният регулатор, трябва да си свършат работа, прилагайки законите. Последната подобна фашистка проява в ефир беше на евродепутата Николай Бареков. През 2012 г. водещият скъса пред камерите на ТВ7 вестник "Труд".

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България