5 Декември, 2025

​Шефка в тотото: Системата има няколко нива на защита

​Шефка в тотото: Системата има няколко нива на защита

Още в понеделник един от двамата фалшификатори - Николай и Продан - е пристигнал в спортния тотализатор, за да си иска печалбата, каза по Нова ТВ Нова телевизия Мария Янева, шеф на дирекция "Обработка и контрол на тиражите" в БСТ. „При мен дойде служителката, която изплаща печалбите, и каза, че човек с печелившия фиш е дошъл за печалбата. Казах й да му снима личната карта и така имахме вече още по-добри шансове да разплетем случая. Въпросният печеливш дойде с половината от квитанцията, защото обясни, че след спечелването са се сдърпали и са я скъсали.

Янева обясни още, че атаката срещу системата на спортния тотализатор била веднага след тегленето на тиража на 26 юни, но още първата защита на платформата е сработила. Опитът за намеса веднага бил регистриран и проследен.

„Николай и Продан в минутите след тегленето са попълнили печелившите числа в празна колонка. Иначе са си пуснали редовен фиш в пункт на тотото. Манипулацията им е сама на колонката с числата, а не на серийния номер, както се говори. Ние ги хващаме при манипулацията още на най-ниското ниво на защита, а системата има няколко нива на защита. Имахме комисия на следващия ден – петък. Излязохме с доклад до изпълнителния директор, който вече е подал сигнал в полицията. Наредено ни бе да мълчим и да действаме по правилника и това е причината да обявим, че има спечелен джакпот”, обясни още Янева.

Нещата вече са предадени на разследващите органи, съобщи Янева.

Сподели:

Коментари (0)

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

Председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев посочи, че това е първият вот с активното участие на най-младото поколение на България и заплаши с още по-голям протест от този на 1 декември

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му