22 Юли, 2026

​Шрьодер впрегнат за пробутването на Станишев за еврокомисар

​Шрьодер впрегнат за пробутването на Станишев за еврокомисар

Апаратчици кроят на „Позитано” нови сценарии за реализирането на вожда Сергей Станишев. Очаква се правителството да застане зад кандидатурата му като български еврокомисар. Така се очаква да се намали напрежението в столетницата и да се отклони вниманието от проваленото й ръководство. Реализирането на този план ще даде възможност на прецакания на този етап Петър Корумбашев да се нареди сред родните евродепутати. Това била част от сделката между семейство Станишеви и политическия номад, с интереси в енергетиката. Надеждата, че ще се промъкне в европарламента е цената и на мълчанието му на този етап за подлите игрички и търговията с постове и избираеми места в листите на БСП.

За реализирането на еврокомисарските амбиции на Станишев са впрегнати стари връзки в средите на германските социалдемократи. Ангажиран с идеята бил и бившият канцлер Герхард Шрьодер. В БСП се говори отдавна, че именно на него младият Станишев дължи бурната си кариера. Шрьодер пък връщал жеста заради Димитър Станишев, който през 60-те години на миналия век му подал ръка в труден момент. Шрьодер е близък до Путин, който също би имал интерес от еврокомисар – руски гражданин какъвто е Станишев.

Сподели:
Сергей Станишев с остра критика към Румен Радев: Нужен е характер, за да те уважават...

Сергей Станишев с остра критика към Румен Радев: Нужен е характер, за да те уважават...

По думите на бившият премиер и лидер на ПЕС и БСП сериозен проблем на управляващите разминаването между изявления и действия

Почина талантливата актриса Мая Димитрова Драгоманска

Почина талантливата актриса Мая Димитрова Драгоманска

Тя пресъздава десетки ярки и запомнящи се образи от класическата и съвременната драматургия под режисурата на едни от най-авторитетните театрални режисьори Вили Цанков, Леон Даниел, Панталей Пантелеев, Любен Гройс, Стоян Камбарев, Иван Добчев, Галин Стоев, Мариус Куркински и др.

МС: ДПС до дни напускат партийната централа, предават сградата на НАП

МС: ДПС до дни напускат партийната централа, предават сградата на НАП

Според министър Иван Шивков това решение не е реваншизъм, а показва, че държавата има приоритети. На партия ДПС ще бъде предоставена по-подходяща сграда, каза регионалният министър.

Коментари (0)