Сидеров нападна България: Участваме в мръсната война на ЦРУ – снабдяваме джихадисти с оръжие
Лидерът на “Атака” Волен Сидеров, който от неделя не спира със скандалните си изказвания, днес обвини в прав текст управляващите, че участват в мръсен заговор срещу Русия, заставайки на страната на САЩ в битката между Вашингтон и Москва.
„България участва в играта на ЦРУ. Снабдява с оръжие джихадистите в Сирия и Ирак, снабдява фашистката хунта в Украйна с оръжие и военна техника. Вие си отговорете дали е вярно това, което говоря от месеци от всички възможни трибуни, че България е въвлечена във война и това неминуемо ще доведе до ответни мерки. Който участва във войната на едната страна, той ще получи удар от другата, срещу която воюва. България в момента не е само плацдарм, но и доставчик на оръжие. Тя е застанала на страната на САЩ в битката на Вашингтон с Русия“, заяви Сидеров в ефира на собствената си телевизия.
Тази своя теза той защити, като показа за първи път по ТВ ”Алфа” видеоклип, в който се вижда как по автомагистрала „Хемус“ уж автовози, които пренасят военни автомобили за Украйна през България. Джиповете са УАЗ 469 – Хънтър и са с украинското знаме. Видеото е заснето на 9 януари 2015 г. от зрител близо до Ловеч и Ябланица, пише Факти.бг.
Сидеров коментира, че видеоклипът е доказателство за неговите тези, че България участва в снабдяването с оръжие на фашистката хунта в Украйна. Той беше категоричен, че „Атака“ ще зададе въпрос в рамките на парламентарния контрол на министър-председателя дали снабдяването на Украйна с оръжие е официална политика или това, което се вижда на клипа е контрабанда.
Лидерът на „Атака“ изнесе информация, в която собственикът на българската фирма, която снабдява украинците с оръжие, потвърждава това.
Още от България
Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие
"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"