1 Май, 2026

​Симеон Дянков стана надзорник във ВТБ, която иска да погълне КТБ

​Симеон Дянков стана надзорник във ВТБ, която иска да погълне КТБ

Бившият финансов министър Симеон Дянков от днес вече е член на Надзорния съвет на "Внешторгбанк" (ВТБ), една от трите най-големи банки в Източна Европа. От миналата пролет ВТБ е собственик на почти 10% от поставената днес под специален надзор Корпоративна търговска банка на Цветан Василев, писа "24 часа". От няколко месеца Дянков е ректор на престижната Руска икономическа школа, а решението за участието му във ВТБ е взето на Общото събрание на акционерите вчера в Санкт Петербург.

Основните активи на руската финансова институция у нас са във "Виваком" и "Булгартабак", а българския й клон в България се управлява от царското юпи Милен Велчев. Управителят на БНБ Иван Искров обяви на пресконференция днес, че вече има заявен интерес за закупуване на КТБ и се предполага, че това ще бъде ВТБ, разкри вече Faktor.bg.

Сподели:

Коментари (0)

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

Страната ни е начело в класацията с ръст на цените от 6.2% на годишна база, което е сериозно ускорение спрямо март, когато инфлацията беше 2.8%.

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.