27 Април, 2026

​Синоптик: В петък отново риск от градушки

​Синоптик: В петък отново риск от градушки

 През близките дни ще превалява и ще прегърмява, динамично време. Това съобщи Петър Янков от ТВ Мет. Синоптикът поясни, че прогностичните данни за градушки могат да се дадат 1 час преди настъпване на катаклизма. Агенция борба с градушките половин час преди бурята са успели локализирали облака, но едва ли е можело да се действа ефективно срещу него. Облакът е бил много мощен и бързо е преминал над столицата. Петър Янков поясни още, че София не попада в системата на защита от градушки.

От Изпълнителната агенция за с борба с градушките са засекли облака към 14, 30 ч, но над населени места не може да се стреля с оръдия срещу градушки. От агенцията обясниха, че са искали още 6 млн. декара от обработваемата площ на страната да бъдат защитени от градушки, но от МС не одобрили идеята. От агенцията твърдят, че имат затруднения с финансирането, очакват 1,2 млн. лв. от Министерски съвет допълнително финансиране.

Столичният кмет Йоарданка Фандъкова обясни, че вчера, след градушката 30 души са потърсили помощ в „Пирогов”. Според нея дървото убило човек в „Борисовата градина” е било здраво. От общината обясниха, че днес екипи ще проверяват опасни дървета, сгради и съоръжения.

Сподели:

Коментари (0)

Цветан Цветанов: Овладяването на държавата започна с Орешарски

Цветан Цветанов: Овладяването на държавата започна с Орешарски

"Ваня Стефанова е основното звено по обявяване на фалита на КТБ. Оттам тръгна овладяването на държавата", казва той

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Преди да предаде властта служебният кабинет призовава да се обединят усилията за обявяването на лагера „Белене“ за групова недвижима културна ценност

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

"Онзи ден алгоритъмът на Фейсбук ми предлага да последвам някаква жена, която е написала, че дала на група индийски астролози да правят ведически хороскоп на Румен Радев преди изборите без да знаят, че това е той. И те й казали, че бил голям политик, Цезар на цезарите и Сократ на идващото политическо време и пр.", пише тя