17 Март, 2026

​Служебният кабинет скрил повторната проверка за вината на Лазаров в Лясковец

​Служебният кабинет скрил повторната проверка за вината на Лазаров в Лясковец

Служебният кабинет на проф. Близнашки е скрил резултати от повторна проверка в МВР за кървавата драма в Лясковец. Това обяви пред Faktro.bg депутатът от Реформаторския блок и бивш шеф на НСС ген. Атанас Атанасов.

Знам, че е извършена повторна проверка в МВР и са установени тежки нарушения по прикриване на отговорността на главния секретар Светлозар Лазаров. Служебното ръководство на МВР не обяви резултата от тази проверка и се мълчи все още, посочи Атанасов. Той е категоричен, че Лазаров е отговорен за кървавата драма и трябва да се раздели с важния пост в министерството.

През пролетта по време на спецакция загина барета от специализирания отряд на МВР, а други командоси бяха ранени при опит да бъде задържан Петко Петков.

Първата проверка на Инспектората на вътрешното министерство оправда напълно главния секретар, но още преди резултатите да бъдат обявени публично, тогавашния вътрешен министър Йовчев, предупреди, че Лазаров няма никаква вина. По време на служебното правителство, майката на загиналия командос поиска нова проверка. Служебният министър Бакалов обяви, че започва ново вътрешно разследване, но резултатите не бяха обявени.

Сподели:

Коментари (0)

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Тя съобщи, че ще посети Украйна в последния ден на месеца

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Военната операция на САЩ и Израел не е неочаквана след ударите през миналата година

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

“Това е прилагане на решенията, които вече са взети на лидерско равнище и Унгария даде съгласието си за тях“, подчерта Калас