7 Декември, 2025

​Софиянски се слага на Бареков, иска да се коалират

​Софиянски се слага на Бареков, иска да се коалират

Старата политическа лисица Стефан Софиянски се слага на Бареков и партията му за бъдещи политически изяви. Това призна лидерът на партията файтон – Съюз на свободните демократи в студиото на Би Ти Ви. 

Бившият кмет на столицата обяви, че сами трудно ще отидат на избори, но като свой партньор виждат „България без цензура” и Реформаторския блок. Отдавна е ясно отрицателното мнение на ДСБ и другите реформатори към Софиянски и почти сигурно е, че той няма място в техните редици, а ги споменава манипулативно. Стефан Софиянски смята още, че именно партията на Бареков и реформаторите са формациите, с възможност за разрастване и печелене на нови привърженици. Бившият служебен премиер подхвърля и идеята за избори следващата есен – две в едно – парламентарни и бащински. Според него това щяло да спести разходи на държавата, а кметският вот щял да мотивира гражданите да гласуват по-масово и за парламент.

Софиянски хвали още Бареков и смята, че като лидер, с депутати в следващия Европейски парламент, трябва да участва заедно със сегашните парламентарно представени партии в дебата за излизане от политическата криза и формулиране на бъдещо управление. Най-добрият вариант според Софиянски е коалиционен кабинет.

Сподели:

Коментари (0)

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Трети ден танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол.