17 Юни, 2026

​Социолози: Десните печелят европейския вот

​Социолози: Десните печелят европейския вот

Десните европейски партии, обединени от ЕНП ще бъдат победители на предстоящите избори за Европейски парламент и ще имат 216 места. Това показва социологическо проучване, проведено на териториите на всички страни членки. 

След тях с 205 места ще бъдат социалистите, а трети с 99 места се нареждат крайните националистически формации. Либералите остават с 63 депутата, а зелените с 41.

За България прогнозите сочат, че ГЕРБ ще получат най-много - 29,3% от гласовете на избирателите, а БСП ще мобилизират 26,5%. Като разпределение на местата ГЕРБ и БСП обаче ще имат по 5 евродепутата, ДПС – 2-ма, България без цензура – 2-ма, АБВ – 2-ма, Реформаторски блок – 1, а зелените, Атака и НФСБ нямат шансове да имат свой представител в ЕП.

Вижте цялото проучване ТУК.

Сподели:
 Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този  и.ф. шеф на ДАНС

Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС

„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“

Коментари (0)