"Моята позиция е, че вотът на избирателите трябва да бъде уважен, но бих искал да чуя и какви са намеренията на младият кандидат.” Това коментира в кулоарите на парламента лидерът на БСП Сергей Станишев по повод избрания за евродепутат с преференция Момчил Неков, който е 15-ти в листата на столетницата.
На въпрос дали ще има предсрочни избори при този вот, който са получили социалстите и заявеното вече желание на опозицията и партии извън парламента, че е неприемливо повече това правителство да управлява, Станишев бе лаконичен: "Утре има вот на недоверие и предстои да видим доверието на парламента към правителството. Да не бързаме с избори".
Той обясни, че все още не се е срещал с Лютви Местан и добави, че всяка една партия трябва да си направи анализ на причините за своя резултат. Освен това трябва да се прецени много точно кое ще е най-доброто за България и за политиката, която отстоява.
Все още лидерът на българските и европейските социалисти не се е срещал и с президента Росен Плевнелиев. Не е имал среща и с избрания за евродепутат от листата на "Коалиция за България" Момчил Неков.
Още от България
Депутат на Радев с несравним цинизъм: Санкциите срещу патриарх Кирил нападат самото православие
Народният представител от „Прогресивна България“ Димитър Петров участва в предаването „Лице в лице“ по bTV , за да коментира подлата "позиция на България" по новия, 21-и пакет санкции на Европейския съюз срещу Русия
Вили Лилков: Радев лицемерничи - Кирил не е духовник, а агент на КГБ, благослови войната срещу Украйна
"Позициите, които заема Румен Радев не са изненада за мен, но дали са изненадани онези, които преди изборите искаха време, за да видят "накъде ще тръгне Прогресивна България", дали им трябва още време да осъзнаят на кого наивно дадоха властта и дали разбират накъде ни води русофилската кохорта на Радев?"
Гюров: Малко преди края на служебния кабинет в МС постъпи имейл със сигнал за атентат срещу мен
По думите му, около седмица преди предаването на властта е уведомил НСО, че възнамерява да се откаже от охраната. От службата обаче се опитали да го разубедят