"Остават броени дни до провеждането на втория тур на местните избори в страната. Пред левите избиратели и левите партии днес стои огромна отговорност – да защитят социалните и прогресивни политики в местната власт – там, където всички управленски решения и действия имат най-пряко отражение върху живота на хората".
"Няма да крия от вас – обезпокоен съм от концентрацията на твърде много власт и възникването на еднополюсен модел в страната, доминиран от партия-хегемон. От създаващия се монопол в управлението, който е сигурна заплаха за демокрацията и разяжда нейните устои. От опасността левицата да загуби важни позиции по места. От противостоенето вляво, което отблъсква и разочарова левите избиратели", се казва в обръщението, изпратено до медиите.
"През 2013 г. левицата България преживя тежко разделение и това нанесе огромна рана на нейните привърженици. Демотивира много от левите избиратели изобщо да гласуват. Тази рана не се зараснала, но трябва да намерим сили в себе си и да прекрачим линиите на разделение. Не можем да вървим напред, обърнати с лице към миналото. В оставащите дни има шанс да се направят първи стъпки към по-активен диалог и взаимодействие между левите формации в България, които да дадат ясен знак към своите избиратели.


Коментари (0)