18 Април, 2026

​Стратиев: Вместо статистика МВР представя стъкмистика на нарушенията на пътя

​Стратиев: Вместо статистика МВР представя стъкмистика на нарушенията на пътя

Статистиката за нарушенията по пътищата е изключително полезно нещо, защото могат да се вземат управленски решения. Но според мен официалната статистика е повече стъкмистика. Това разкри в ефира на Нова ТВ бившият шеф на КАТ Алекси Стратиев.

Като примери той посочи регистрираните нарушения в Благоевград, където са десет пъти по-високи от тези в Кюстендил. Същото се отнася до Велико Търново, където има над 900 нарушения, а в Перник, Разград и Бургас – не е регистрирано нито едно. Освен това странни са данните предвид издадените електронни фишове и актове. От бегъл преглед се вижда, че докато в Смолян с един акт се регистрират 4 нарушения, то в Търговище – 7.6 нарушения. Това, което е важно в случая, че с един акт могат да бъдат установени повече от едно нарушения, а с един фиш се регистрира само едно нарушение, коментира Алексиев.

Той е категоричен, че в движението на пътя няма малки и големи нарушения, защото всяко едно е рисково и може да се окаже фатално.

Сподели:

Коментари (0)

Светът с тревога следи изборите в България

Светът с тревога следи изборите в България

Десетки са публикациите в авторитетни издания като "Вашингтон пост" през последните дни, които поставят въпроса за чуждо влияние по време на тази предизборна кампания, включително и на свързани с Кремъл служби

В ЦИК не постъпват сигнали за сериозни нарушения в деня за размисъл

В ЦИК не постъпват сигнали за сериозни нарушения в деня за размисъл

В Централната избирателна комисия постъпват традиционните сигнали за предизборна агитация, но те се отнасят за "Фейсбук" профили. По закон социалните мрежи не подлежат на контрол.

БНБ емитира възпоменателна монета "150 години от Априлското въстание"

БНБ емитира възпоменателна монета "150 години от Априлското въстание"

Новата колекционерска монета е сребърна, с номинал от 10 евро. На лицевата й страна е изобразен мостът на първата пушка в Копривщица, а на обратната страна - революционното знаме с надпис „Свобода или смърть“ и лъв с корона