В енергетиката има хаос и ни дебне опасност от голяма финансова катастрофа. Това предупреди по bТВ бившият царски министър Николай Василев. Той посочи, че в България прекалено говорим много за политика, но трудно излизаме от кризата, нямаме инвестиции.
Чуждите инвестиции сравнени с брутния вътрешен продукт сега са по-малки от времето на Жан Виденов. Големият проблем не е заемът от тази седмица, който иска да вземе кабинетът, а фактът, че 6 година подред България свикна да живее на червено, тоест с голям дефицит. Правилна е политиката без бюджетни дефицити. С такава политика България живя по времето на правителството на Иван Костов и Царя. Нима на Костов, който завари страната след криза му е било лесно да работи без дефицити, заяви Василев.
Според него политиката на бюджетни дефицити е късогледият маниер на правителства, които не се интересуват от бъдещето на нацията. Василев не изключва и заради „Южен поток” да е паднало правителството.
Още от България
Огнян Минчев: Да сезираме европейските институции - има сериозна заплаха за фалшифициране на предстоящите избори!
"Напълно изведена извън механизмите на публичния контрол според промените е и ролята на МВР в цялостния изборен процес. Радев и неговата групировка планират пълна узурпация на властта в България"
Демерджиев обвини прокуратурата в "директен отказ от справедливост"
Без да посочва конкретни имена, вътрешният министър твърди, че МВР има данни, че председателят на местна партийна структура ръководи схема, с която ВиК-Бургас е ощетено с милиони евро
Военен самолет кацна на летището във Варна, МО не дава информация
По външни белези летателният апарат наподобява въздушен танкер за дозареждане във въздуха