3 Февруари, 2026

​Цацаров: Тази седмица делото срещу Христо Бисеров влиза в съда

​Цацаров: Тази седмица делото срещу Христо Бисеров влиза в съда

Тази седмица делото за Бисеров трябва да влезе в съда. Спекулации са твърденията, че има чадър над Бисеров, но това са инсинуации на медии и техните собственици. Това обяви по Нова ТВ главният прокурор Сотир Цацаров. Той бе категоричен, че над Бисеров има забрана да напуска страната.

Цацаров посочи, че максимално законосъобразно е действала прокуратурата по време на Костинбродската афера. Това била позицията по казуса и на Конституционния съд, оправда се Цацаров за действията на обвинението, но не даде обяснение, защо дадоха шумна и манипулативна пресконференция, която обърна вота през май 2013 г. Той беше ясен, че Николай Бареков не го е докарал пред печатницата в Костинброд.

Нашият брифинг беше провокиран от изтекло писмо в медийното пространство. След тази афера парламентът прие строги правила при печатането и съхранението на бюлетин, значи проблеми е имало, допълни главният прокурор.

Той отново даде позицията на обвинението по делото, в което Цветан Цветанов беше оправдан преди ден.

Министерски съвет внася нов закон за МВР и го приема. Дяволът е в детайлите, а това са преходните и заключителни разпоредби, в тях се предвижда ред престъпления, сред които е и това на Цветанов, са престъпления, само ако са извършени по време на война или мисия в чужбина. Прокуратурата не оттегля обвинението, тя не го поддържа. Прокуратурата няма друг изход. Въпросът, защо е приет такъв закон не към мен, заяви главния прокурор. Сотир Цацаров бе категоричен, че спи добре.

Относно избора за съдия на Върховния касационен съд, той коментира: „Това беше силно състезание между двама силни кандидати.” Въпреки това главният прокурор попита за защо не е вредно да гласуваш за избори дистанционно, а сега е вредно „Нито Панов, нито Панова са гнили ябълки” заяви той по повод искането на ген. Атанас Атанасов за отмяна на избора.

Сподели:

Коментари (0)

Убитите край "Петрохан" - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

Убитите край "Петрохан" - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

"Ако наистина на място са били агенти на ДАНС, това е вече опасно - застрашена е националната сигурност"

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Той е присъствал на събитие, свързано с наградите БАФТА, което "не е организирано от Епстийн и поканата не е била от него"

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Добави, че няма никакъв контакт с Румен Радев, откакто той е напуснал президентството. "Той си прави партия, аз си гледам моята", каза лидерът на ГЕРБ