Заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов разкритикува на пресконференция отчета за дейността на правителството, който беше представен от Министерски съвет.
„Законът за ДАНС е сред най-големите слабости на кабинета „Орешарски”, смята бившият вътрешен министър, който представи анализът на партията в сектор „Сигурност“.
Според него, обявеното в доклада 12% намаление на битовата престъпност не е вярно. Той призова медиите да направят справка в застрахователните компании за броят на откраднатите моторни средства през последната година, тъй като те ще покажат реалните цифри за битовата престъпност.
Относно борбата с контрабандата Цветан Цветанов заяви, че е липсвала адекватна политика от страна на правителството и се увеличава дупката в бюджета. Приходите от противодействие на ГЕРБ срещу контрабандата са достигнали 21 млн. лв., „защото имахме адекватна политика и съвместна дейност на митницата“, каза още Цветанов.
Той коментира и посочените в доклада операции „Кокаинови крале“ и обезвреждането на психично болния Петко Петков в Лясковец.
„МВР се превърна в пропагандната машина на днешните управляващи“, смята той. По думите му, акцията в Лясковец е била подготвена за шумно тиражиране, но заради непрофесионализъм е имала фатален край.
Заместник-председателят на партията каза още, че ГЕРБ вече е готов със законодателни промени, които да върнат сектора в адекватна позиция, като това ще се случи при евентуална победа на партията на предсрочните парламентарни избори.
Още от България
Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна
"Провокативните заявки пред западни медии на анонимни правителствени източници не са новост в хибридния арсенал на Техеран"
Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки
Проверени са 133 лица, други 184 лица не подлежат на проверка, тъй като към юли 1991 г., когато официално е отменен Указът за Държавна сигурност, те не са били пълнолетни и не е можело да бъдат вербувани
Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете
"Днес цялото това богатство е оставено без всякаква грижа. Оставено е да умре", пише той за парка „Врана“