Утре депутатите на ГЕРБ ще бъдем в пленарна зала, за да пуснем лидерът на БСП Сергей Станишев да работи за европейските граждани. Това обяви по БНТ депутатът от ГЕРБ Цвета Караянчева.
Тя потвърди участието на партията в консултациите при президента, насрочени за петък, защото трябва да бъдат решени много важни въпроси – датата за оставка на правителството, за служебен кабинет и датата за предстоящи избори.
Караянчева е категорична, че всяка минута на този кабинет води държавата към своя крах. Няма политика, в която правителството да не се e провалило - безработицата расте, няма ги обещаните 250 000 работните места, чуждестранните инвестиции намаляват, лицензионните режими към бизнеса ги няма, губим европейски средства и 2014 може да се окаже нулева за България.
Цвета Караянчева подчерта, че резултатите на евроизборите дават самочувствие на ГЕРБ, че имат сили да постигнат още по-добри резултати на парламентарните избори.
През тази една година в опозиция осъзнахме много наши грешки, успяхме да се изчистим от клиентелисти и кариеристи. Доказахме, че имаме добре изградени структури, че сме дишаща партия и имаме боеспособност да печелим избори. Диалогът с хората на едно ново ниво, което ни помага да набележим и конкретни стъпки и актуализираме нашата програма, която да бъде в интерес на хората, посочи депутатката от ГЕРБ.
Още от България
Слънчево и горещо, жълт код в 5 области за опасно време
Максималните температури ще са предимно между 31° и 36°, в София - около 31°
8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода
От там добавят, че дейностите са част от програмата за профилактика на основните съоръжения и са насочени към поддържане и повишаване на сигурността и ефективността на топлоснабдяването.
БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“
Цената на монетата при пускане в обращение е 132 евро (258.17 лева). Тиражът ѝ е 5 хиляди броя и ще може да бъде закупена от 3 август, понеделник.