7 Юли, 2026

​Убийцата Атанаска преспала върху трупа на малката Алекс

​Убийцата Атанаска преспала върху трупа на малката Алекс

Атанска Георгиева, която работи в хотела на Веселин Тошков е задържана за убийството на 8-годишната Алекс от Поморие и вече е обвинена за тежкото престъпление. Атанаска е близка приятелка на съпругата Северина и тъщата Светлана на хотелиера Веселин Тошев. И трите жени са от Златоград и имат родствена връзка. Убийцата се появила в Поморие през лятото на 2013 г. Късно снощи задържаният Веселин Тошев е пуснат снощи късно от полицията. Той обяснил, че не вярва жена му и тъщата му да са замесени в зловещия инцидент.

От събраната до сега оперативна информация става ясно, че Атанаска е удушила детето с найлонов плик, а после го е набутала под леглото си и след това е спала върху трупчето на детето.  Това разказа Катя Касабова от  сайта "Флагман", позовавайки се на свои източници. Все още не е изяснен и мотивът за престъплението. Една от версиите е, че преди години хотелиерът Тошев е искал пари на заем от бащата на Алекс Веселин Тодоров, който е местен лихвар. Той обаче отказал, обяснявайки, че вече не се занимава с този бизнес. Проверява се и версия, че злоба и завист са провокирали тежката драма. Алекс е била приятелка на голямата дъщеря на хотелиера, но преди време децата спрели да си играят заедно.

Жестокото убийство на малката Алекс от Поморие е въпрос на сбъркани ценности и липса на морал. Това обясни по Нова ТВ експертът по сигурност и бивш секретар на МВР в правителството на Иван Костов доц. Николай Радулов. Според него има хора, които приемат всичко, което им пречи като лична заплаха за тях. Вероятно подобни ниски страсти са подтикнали и Атанаска Георгиев да посегне на живота на момиченцето.

Първокласничката от Поморие изчезна в четвъртък, тялото й бе открито в петък следобед на таванския етаж в блока, където семейството й живее.

Сподели:
ДБ настоява за изслушване на шефа на ДАНС в НС - за спряна проверка на фармацевтични складове

ДБ настоява за изслушване на шефа на ДАНС в НС - за спряна проверка на фармацевтични складове

Според ДБ, това е пореден случай на “прибирайте се, колеги”

„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

Полицейски служители извършват проверка, засега няма затворени сгради

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Общото събрание на Софийския университет прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор на висшето училище, кандидатите за ректор вече са четирима

Коментари (0)