Училищата в 238 общини остават затворени и във вторник заради студеното време и грипната епидемия по места. Само в 27 общини в страната във вторник ще бъде учебен ден, съобщи по БНТ зам.-министърът на образованието Диян Стаматов.
Решението при подобни екстремни ситуация е на кметовете нанаселените места, уточни той.
В област Благоевград ще се учи в Банско, Разлог, Гоце Делчев, Гърмен, Сандански и Сатовча; в област Варна – във Ветрино, Девня, Провадия, Дългопол, Вълчидол и Аксаково; в област Видин – в Белоградчик и Грамада; в област Враца – в Козлодуй; в област Ловеч - в гр. Ловеч, само езиковата гимназия; в област Пловдив – в Кричим, в област Плевен – в Червен бряг, Кнежа и Долна Митрополия, в област Сливен – в Твърдица и в област Смолян – в Златоград, Мадан, Рудозем, Доспат, Чепеларе и Девин.
Преустановени ще са учебните занятия във вторник в общините Благоевград, Симитли, Якоруда и Белица поради лоши метереологични условия. Няма да се учи и в 2 училища в община Банско – Професионална гимназия по електроника и енергетика и Професионална гимназия по селско стопанство и туризъм, както и училището в село Борово, община Гоце Делчев, община Петрич.
Вторникът е неучебен и за цялата област Бургас, повечето общини във Варна, Велико Търново, Видин, Враца, Габрово, Добрич, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Перник, Плевен, Пловдив, Разград, Силистра, Смолян, София-Област, Стара Загора, Търговище, Хасково и Шумен.
В София-град вторникът също е неучебен, като Столична община има готовност за удължаване на ваканцията при необходимост - ниски температури в класните стаи и влошена епидемиологична обстановка.
Включително и сряда няма да работят училищата в Монтана, Пазарджик, Русе и Ямбол.
Пълен списък на общините с преустановени учебни занятия е качен на интернет страницата на МОН
Още от България
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване
Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет
Тя ще наследи на поста Мария Томова, която беше назначена за главен секретар на Министерския съвет от служебния премиер Андрей Гюров.
Проф. Елиза Стефанова е новият ректор на СУ - за първи път жена поема поста
Тя получи подкрепата на 185 от членовете на Общото събрание - общо действителните бюлетини бяха 320