МВР ще блокира домейни, които съдържат информация от порносайтове за детска порнография. Това стана ясно от думите на министърът на вътрешните работи Йордан Бакалов, който днес подписа споразумение за сътрудничество с един от големите мобилни оператори у нас.
Инициативата предвижда въвеждането на филтър за блокиране на интернет сайтове, съдържащи материали със сексуална злоупотреба с деца.
По думите на министър Бакалов мобилният оператор, като интернет доставчик, ще блокира достъпа до тези сайтове у нас. При всеки опит от страна на потребител да отвори порнографски сайт, той ще бъде препращан към стоп страница, на която ще бъде описано защо е блокиран сайтът.
Министърът посочи още, че е привърженик на законодателното уреждане за блокирането на сайтове с детска порнография.
Към момента системата работи успешно в 14 държави.
Още от България
Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“
Обсъдено е изпълнението на предварителните инженерни дейности по проекта за изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“
ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство
Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица
Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция
"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"