5 Март, 2026

​Украинският посланик: Русия тиражира невярна информация и в Крим, и в Украйна

​Украинският посланик: Русия тиражира невярна информация и в Крим, и в Украйна

Посланикът на Украйна Микола Балтажи е провел среща с Групата за приятелство с Украйна в парламента.

По време на разговорите е била коментирана ситуацията в Украйна, както и различни мнения за кризата в Крим.

Украинският посланик запозна групата за приятелство с Украйна с всичко, което става в Украйна, Киев, Крим. Беше поднесена информация на всички членове на Групата за приятелство с Украйна, посочи зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ и член в Групата за приятелство с Украйна Красимир Велчев пред журналисти.

Той обясни, че посланик Балтажи ги е уведомил какво става в страната му, като подчертал, че голяма част от информацията, която постъпва от Русия, е дезинформация и в Крим, и в Украйна.

Освен това първият дипломат на Украйна е споделил и неговата гледна точка към проблема. Споменал е и за руските части, които се предискусират в Крим, назовавайки номерата и откъде са тези поделяния - всички са спецчасти, барети. По думите на Балтажи това, което се извършва в Крим, е незаконно и неконституционно по Конституцията на Украйна, заяви още Велчев.

Сподели:

Коментари (0)

Протест срещу новия шеф на МВР в Пловдив - заради бездействието му по убийството на Митко от Цалапица

Протест срещу новия шеф на МВР в Пловдив - заради бездействието му по убийството на Митко от Цалапица

Васил Костадинов оглавяваше дирекцията на МВР - министър Калин Стоянов го освободи заради бавно разследване

Иво Сиромахов: Простотията е личен избор

Иво Сиромахов: Простотията е личен избор

"Никой не може да те направи прост насила. Освен ако не искаш да си прост", категоричен е той

Христанов: Това са същите, които сложиха Пацо Шнорхела за премиер. Водят много мръсна и кална война

Христанов: Това са същите, които сложиха Пацо Шнорхела за премиер. Водят много мръсна и кална война

Повод за реакцията му са твърдения на партията на Слави Трифонов, че д-р Ангел Мавровски е бил заличен от регистъра като ветеринарен лекар, както и че асистентка на министъра е била арестувана за наркотици през 2005 г.