6 Февруари, 2026

​В разгара на незаконния полицейски бунт - Бъчварова в Лондон

​В разгара на незаконния полицейски бунт - Бъчварова в Лондон

Независимо, че незаконният полицейски бунт заплашва вече втори ден устоите на държавата, вътрешният министър Румян Бъчварова предпочете аристократично да отпътува късно вчера за английската столица Лондон.

Визитата е обявена като работна, анонсирана е среща на Бъчварова и с британската й колега Тереза Мей, държавен секретар на вътрешните работи. Акценти в разговорите ще бъдат поставени върху възможностите за задълбочаване на оперативното сътрудничество, борбата с тероризма и противодействието на миграционния натиск.

В българската делегация са включени най-довереният човек на Бъчварова - зам.-министър Филип Гунев и директорът на ГДБОП  гл. комисар Ивайло Спиридонов, потвърждават от МВР.

Стачкуващите полицаи пък коментират в социалната мрежа, че министърът демонстрира високомерие и незаинтересованост към проблемите на сектор „Сигурност“, както и подценяване на реалната ситуация в страната.

Трябваше да е тук за да преговаря с нас и синдикатите, да търси решения, защото протестите тепърва ще ескалират, твърдят недоволните.

Лондонската командировка на вътрешния министър се коментира с неодобрение и от депутати в пърламента. Според тях вместо да дава обяснения за тежката ситуация с полицейските протести пред вътрешната парламентарна комисия, Бъчварова е предпочела рутинно работно посещение, което е можело да бъде отменено, с оглед на извънредната ситуация у нас.

Това е демонстрация на незаинтересованост, подценяване на проблема, липса на тотален психологически усет за адекватна реакция, твърдят политици.

Само преди няколко месеца когато бяха взривовете в Иганово, вместо да разследва и установи виновните, Румяна Бъчварова избра посещение в Париж, заради изложбата на тракийското наследство.

Сподели:

Коментари (0)

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

Към днешна дата в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 6.7 млрд. евро

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Той отхвърля препоръките на ОИСР за увеличаване на пенсионната възраст в България

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

"Росен Желязков беше скрит от всички тези неудобни въпроси. Искахме да го питаме за Таки", заяви той