11 Май, 2026

​В събота полицаи излизат на протест

​В събота полицаи излизат на протест

Служителите в МВР излизат на протест, организиран от синдикалната им структура, в събота, 18 октомври, от 14 часа пред Централните бани в София и ще премине в шествие до Министерски съвет.

„Хората са омерзени и обезверени от подобно отношение към труда им. Не са единици тези, които обмислят напускане по досегашните правила“, коментира пред BNews адв. Васил Ставрев.

Своите искания синдикатите са формулирали в три точки, които публикуваме в пълния им текст:

1. Незабавно прекратяване на всякакви действия по промени в осигурителната система за заетите в сектор Сигурност без участието на техни представители.

За прозрачност, реален социален диалог и широк обществен дебат по социалните права на заетите в сектора.

2. Незабавна оставка на министъра на труда и социалната политика Йордан Христосков.

Заради погазване на принципите на социалния диалог.

3. Спешно приемане на подзаконовите нормативни актове, предвидени в Закона за Министерството на вътрешните работи, с участието но професионалните организации на служителите в Министерство на вътрешните работи и Министерство на правосъдието.

За възстановяване на реалния социален диалог в МВР и МП.

Сподели:

Коментари (0)

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Формированията, заедно с Многонационалната бригада Югоизток на НАТО, се изправят пред сложни предизвикателства, които целят укрепване на оперативната съвместимост и по-високо ниво на многонационално сътрудничество

Йотова брани Радев за цените: Не е популизъм, а битка за оцеляване

Йотова брани Радев за цените: Не е популизъм, а битка за оцеляване

„Първата задача на правителството е да изнесе реалните данни — колко струва поскъпването на живота за българите“, заяви тя

Трайчо Трайков: Не е много изгодно  да се върнем към руския нефт

Трайчо Трайков: Не е много изгодно да се върнем към руския нефт

"Ние направихме анализ – моята преценка беше, че има нужда особеният управител на "Лукойл" да бъде подкрепен от по-професионален екип, защото нещата, които гоним в дейността му, са свързани с максимална ефективност, правна сигурност и сигурност на доставките“, обясни той