6 Февруари, 2026

​Вандали атакуваха офиса на ГЕРБ в Сапарева баня

​Вандали атакуваха офиса на ГЕРБ в Сапарева баня

Едно от осветителните тела на офиса на ПП ГЕРБ в град Сапарева баня бе изпочупено тази нощ. Сапарева баня осъмна и с изпокъсани винили на кандидата за общински кмет от ГЕРБ Калин Гелев. Единият от винилите се намира на хранителен магазин, собственост на новоизбрания общински съветник от ГЕРБ Христо Милтенов. Другият винил е разположен на тенис корта, намиращ се на ъгъла на ул. "Трети март" и ул. "Васил Левски".

"Проведохме изключително толерантна кампания. И дори за момент не сме си позволили да проявим вербална агресия или каквито и да било нападки към наши опоненти. В този акт прозира озлобление, страх и безсилие. Възмутени сме и призоваваме нашите опоненти да се придържат към добрия тон и да играят честно. Нека бъдем спокойни и търпеливи. В крайна сметка жителите на община Сапарева баня са тези, които ще решат изхода на кметската надпревара в неделя и аз съм убеден, че те ще направят разумен избор за видима промяна", коментира кандидатът за общински кмет Калин Гелев.

Кандидатът на ГЕРБ ще се яви тази неделя на балотаж с независимия кандидат Васил Маргин.

Иззети са записите на камерите от съседната банка, от сградата на Общинска администрация и от хранителен магазин. От щаба на ПП ГЕРБ казаха, че очакват да се снеме архивът от видеонаблюдението през нощта, за да се установят извършителите. 

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения