14 Февруари, 2026

​Велизар Шаламанов: Центрове извън НАТО и ЕС координирано ни заливат с омраза

​Велизар Шаламанов: Центрове извън НАТО и ЕС координирано ни заливат с омраза

За съжаление този цирк с водената хибридна война срещу разума продължава много дълго. При всеки опит да формираме смислена, разумна позиция едни и същи хора, доста координирано с центрове извън НАТО и ЕС ни заливат с омраза. Това предупреждение отправи чрез личната си фейсбук страница бившият служебен министър на отбраната Велизар Шаламанов.

„ Преживях го лично около Визия 2020 преди година, около Национална програма "България ва НАТО и Европейската отбрана" и едногодишното усилие вместо да се изпълнява да се отмени - наистина е жалко, че не можем като нация, като общество да се обеденим около кауза и да преодолеем омразата, предателството, външния натиск срещу суверенитета и достойнството ни на свободни хора. Същото беше и през 1999 г. около кризата в Косово, но все пак успяхме да се присъединим кън НАТО и после ЕС. Ще успеем и сега.

Хубавото е, че омразата никога няма да донесе удовлетворение никому, а хора, които се стремят към добро, към истина винаги ще има. Ако сме се запазили при комунизма няма начин да не успеем и сега, когато сме част от семейството на свободните страни в НАТО и ЕС. Със "снишаване" и "съглашателство", подмяна, имитация, манипулация, заблуда, дори откровена и самонадеяна лъжа няма да стане, само ще се продължи агонията, но винаги е най-тъмно преди да съмне.

Хибридната война на тъмните сили ще срещне всеобхватния подход на силите на свободата, адаптацията на НАТО ще възпре болните амбиции и ще срине погрешните калкулации на противниците на свободата и човешкото достойнство. Поне така изглежда от Брюксел, дано същия поглед е възможен и от София“, допълва коментара си Шаламанов.

Сподели:

Коментари (0)

Йотова: Мерц е прав! Твърде дълго Европа беше във ваканция

Йотова: Мерц е прав! Твърде дълго Европа беше във ваканция

„Има нещо счупено в международния правов ред. Това е основното послание на Мюнхенската конференция", заяви тя

Шефът на Антикорупционната комисия Антон Славчев подаде оставка - парламентът я прие

Шефът на Антикорупционната комисия Антон Славчев подаде оставка - парламентът я прие

Решението беше прието с 203 гласа „за” и 1 „против”

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата  Мюнхенска конференция по сигурността

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата Мюнхенска конференция по сигурността

Във форума се очаква да се включат близо 50 държавни глави и правителствени ръководители от цял свят.