7 Април, 2026

​Владимир Левчев: Европа трябва да преодолее страха си и да бъде единна

​Владимир Левчев: Европа трябва да преодолее страха си и да бъде единна

Има война срещу Европа и тя трябва да си даде сметка за това. Няма фронтова линия, не се знае кой е врагът. Сега Европа трябва да преодолее страха си и да бъде единна. Тази позиция изрази по БНТ поетът и преводач Владимир Левчев.

Според него една от задачите пред света е Ислямска държава да бъде унищожена, защото точно тя инспирира тези хора самоубици, с психически проблеми. Те са родени в Европа, но не са интегрирани в европейското общество, което е много опасно. Продължават да живеят в гето, чувства се изолирани и затова са податливи на ислямистката идеология. А това е една античовешка идеология, противоречаща на всички религии. Да се вършат в името на Бог убийства – това е сатанинска работа, коментира творецът.

Той не споделя идеята, че европейската демокрация в този си вид е изчерпана и това, което предстои на ЕС е налагането на системата за секюрилация.

Демокрацията изисква равни права и равенство пред закона. Да, трябва да има общи служби за сигурност и обща отбранителна система, но Европа не трябва да се откаже от основните си ценности. И сега повече от всякога Европа трябва да бъде обединена, подчерта Владимир Левчев. 

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Чуков: Ситуацията в Близкия изток е трагична, шансовете за мир за под 30% и намаляват

Проф. Чуков: Ситуацията в Близкия изток е трагична, шансовете за мир за под 30% и намаляват

Според него Техеран искат да ангажират американците с окончателно примирие, което обаче не се харесва на САЩ заради Ормузкия проток

Георги Рачев: Разминахме се с бруталния студ, но за Великден нищо не е ясно

Георги Рачев: Разминахме се с бруталния студ, но за Великден нищо не е ясно

Следващия четвъртък ще се оформи нов циклон, който ще засегне Балканския полуостров и ще завали отново, прогнозира метеорологът

Иззеха 500 кг. млечни продукти в Хасковско

Иззеха 500 кг. млечни продукти в Хасковско

Установено е, че продуктите са транспортирани при температура, по-висока от изискваната. Автомобилът не е регистриран по Закона за храните.