25 Март, 2026

​Водим война на три фронта, идва ли залезът на нацията?

​Водим война на три фронта, идва ли залезът на нацията?

Стефан Гамизов

Руското присътвие в България е все по-силно, а правителството все по-зависимо от прищявките на Кремъл. Няма да гадая дали това е плод на любов към диктатурата на Путин и/или много руски рубли. Най-вероятно и на двете. Ясно се вижда, че България се е насочила към Москва, а децата ѝ към цивилизованият свят. 

За Москва българската държавност и нация винаги са били нещо непонятно и дразнещо, което замества естественото състояние (според Кремъл) на задунайска губерния.

Фондациите на Сорос пък на свой ред произвеждат рушащ националното самосъзнание и идеята за морален капитализъм 

политически башибозук,

което се използва от путинофилите за пропаганда. Към това трябва да прибавим и южногерманският корупционен прагматизъм за чужди държави, който е приет за модел за европейското ни бъдеще и се съчетава с одобрително отношение към бившите комунисти и децата им, което е следствие от травмата на преследваните нацисти и стигмата върху децата им в Бавария.

Всичко това очертава причините за сегашната икономическа, социална и демографска катастрофа в България. Ситуацията изглежда безнадеждна и обречена, но това не ни освобождава от отговорност за съпротива. Това е в своята същност война на три фронта, но сме длъжни да я водим. Ако ще идва залез за българската нация, то той трябва да бъде достоен!

Сподели:

Коментари (0)

ВАС спря окончателно поскъпването на синята и зелената зона в София

ВАС спря окончателно поскъпването на синята и зелената зона в София

ВАС приема, че възраженията на Столичния общински съвет за недопустимост и неправилност на определението на първоинстанционния съд в обжалваната част са неоснователни

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

До 31 март топлофикациите и доставчиците на електроенергия трябва да подадат заявление за нови цени на тока и парното от юли

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Рокадата следва смяната на 23 от общо 28 областни директори, както и на висшите ръководители на националната полиция, ГДБОП, жандармерията и баретите.