5 Февруари, 2026

​Вучич благодари на България за охраната на границата с Турция

​Вучич благодари на България за охраната на границата с Турция

Сърбия оценява всички действия на Европейската комисия, както и свършеното от компетентните власти в България за предотвратяването на мащабна мигрантска вълна. Това заяви сръбският премиер Александър Вучич на Десетия медиен форум на Югоизточна Европа в Белград, предаде „Танюг”.

Министър-председателят уточни, че според последната информация, с която разполага, броят на мигрантите, пресекли сръбската граница, е намалял двойно.

„От една страна, това се дължи на съвместните патрули на българо-сръбската граница, подчерта Вучич. От друга, България охранява границата си с Турция добре“, обясни още премиерът, цитиран от „Фокус”.

По думите на Вучич западната ни съседка няма да стои огради и стени, но е факт, че в ЕС липсва цялостно решение на кризата. „Ако Европа поиска от Сърбия да затвори границите си, тя ще го направи, но всеобхватно европейско решение на въпроса все още няма”, добави той.

Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент