1 Април, 2025

​Янаки Стоилов мълчи като комунисти за връзките на БСП с КТБ

​Янаки Стоилов мълчи като комунисти за връзките на БСП с КТБ

Трябва да засилим надзора над банковите институции, но това не означава повече държава, която да стимулира и толерира определени кръгове. Това обяви по Нова ТВ зам. лидерът на БСП Янаки Стоилов. Според него не трябва да търсим цвета на парите, а моделът на тези финансови кризи.

Отговорността на БСП е че не прокара ясна линия между политиката и бизнеса и се позволи олигархични кръгове да контролират политика и медии. Трябва да се формират политици, които да отстояват обществените интереси, настоя Стоилов Той обаче отказа да признае, че БСП е част от олигархичния и банков скандал и е покровителствала босовете от КТБ. Червеният политик не пожела да посочи и кои лица от БСП са пряко свързани с тази банка и би следвало да носят отговорност за краха. Стоилов предпочете да теоретизира и да обяснява, че трябва морално БСП да се пречисти и да работят за хората – все клишета, които наследниците на комунистите повтарят от 25 г.

Изборът на нов председател е една от задачите на предстоящия конгрес. БСП е в критичен пероид и тя се нуждае от смели решения, а това минава не през фаворизиране на един или друг кандидат, а да се отговори какво биха казали червените избиратели и гражданите за една логична и обоснована кандидатура, допълни още Стоилов.

Сподели:
Здравният министър: Огромен е рискът от епидемия в София заради решението на СО за болничните отпадъци

Здравният министър: Огромен е рискът от епидемия в София заради решението на СО за болничните отпадъци

Огромен е рискът от епидемия в София заради решението на СО за болничните отпадъци

Костадин Ангелов: София е изправена пред епидемия заради решение на Терзиев

Костадин Ангелов: София е изправена пред епидемия заради решение на Терзиев

"Глобете лечебните заведения, които не спазват норми и регулации, но да действате със сталинистки похвати е опасно за всички!"

За първи път от Втората световна! Германия изпраща войски в съседка на Русия

За първи път от Втората световна! Германия изпраща войски в съседка на Русия

Лобистка група на германските военни информира, че новосъздадената 45-а бронетанкова бригада официално е започнала да функционира по време на церемония край Вилнюс.